Boek
Nederlands

Waarom niemand kwantum begrijpt en iedereen er toch iets over moet weten

+1
Waarom niemand kwantum begrijpt en iedereen er toch iets over moet weten
×
Waarom niemand kwantum begrijpt en iedereen er toch iets over moet weten Waarom niemand kwantum begrijpt en iedereen er toch iets over moet weten

Waarom niemand kwantum begrijpt en iedereen er toch iets over moet weten

Inleiding in de kwantumfysica. Met illustraties.
Onderwerp
Kwantummechanica
Titel
Waarom niemand kwantum begrijpt en iedereen er toch iets over moet weten
Auteur
Frank Verstraete Céline Broeckaert
Taal
Nederlands
Uitgever
Tielt: Lannoo, 2023
326 p. : ill.
ISBN
9789401492355 (paperback)

Besprekingen

Een inleiding in de kwantumfysica. Deze theorie maakt ons begrip van materie zo breed, krachtig en precies dat vrijwel alle moderne technologie ervan afhangt. Tegelijkertijd is kwantumfysica ongemeen onvatbaar en spreekt het onze intuïtie tegen, wat tot veel controverse heeft geleid. Ieder hoofdstuk belicht een ander aspect van kwantumfysica, en hele wetenschappers daarin een hoofdrol speelden. Informatief, maar onderhoudend geschreven. Met zwart-witillustraties. Geschikt voor de meer geoefende lezer. Frank Verstraete (Izegem, 1972) is een Belgische ingenieur, natuurkundige en theoretisch natuurkundige.

Over Frank Verstraete

Frank Verstraete (Izegem, 14 november 1972) is een Belgisch natuurkundige die onderzoek verricht op het vlak van de kwantummechanica. Zijn onderzoek situeert zich op het raakvlak tussen kwantumverstrengeling en kwantum computing.

Biografie

Frank Verstraete is de zoon van Gaspar Verstraete, huisarts in Ingelmunster, en Beatrice D’Heygere. Hij volgde een klassieke Grieks-Latijnse opleiding aan de Abdijschool van Zevenkerken in Brugge. Hij studeerde vervolgens burgerlijk ingenieur (richting elektronica) aan de KU Leuven en natuurkunde aan de Universiteit Gent. In Gent introduceerde prof. Henri Verschelde hem in het nieuwe onderzoeksdomein van kwantumrekenen. Hierna voltooide hij in 2002 een doctoraat in Leuven onder begeleiding van prof. Bart De Moor. In zijn proefschrift bouwde hij mee aan de fundamenten voor de beschrijving van veeldeeltjesverstrengeling.

In 2002 startte hij zijn eerste postdoc aan het Max-Planck-Institut …Lees verder op Wikipedia